Beata-Topolska-1Nauka przy pomocy fiszek Angielski w Karteczkach jest bardzo przyjemna i stawia przede wszystkim na systematyczność. Dzięki sprytnie zaprojektowanemu opakowaniu z przekładkami, które wyznaczają nam „strefy” nauki możemy łatwo organizować słówka, a także monitorować postępy.

Fiszki mają prosty design – na jednej stronie znajduje się słówko w języku polskim, na drugiej zaś jego odpowiednik w języku angielskim oraz numer pliku mp3, który zawiera prawidłową wymowę. Każde słówko jest dodatkowo użyte w kontekście – po obu stronach znajdują się zdania z przykładowym zastosowaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest również dołączona do zestawu smycz, dzięki której możemy nosić fiszki zawsze przy sobie.

Jako lektorka myślę, że każda metoda, która ma za zadanie zachęcić do regularnych powtórek powinna się sprawdzić w dłuższej perspektywie. Jednak wiele zależy też od naszej motywacji i czasu, jaki faktycznie spędzimy ucząc się słówek. Według producenta, na naukę powinno przeznaczyć się co najmniej 20 minut dziennie i taka długość wydaje się optymalna. Jestem pewna, że metoda ta przypadnie do gustu wszystkim, którzy potrzebują podszkolić słownictwo z wybranej dziedziny – a wybór na stronie jest naprawdę szeroki! Żałuję tylko, że karteczki nie posiadają żadnej grafiki – z pewnością pomogłaby nieco w zapamiętywaniu słówek:)

Beata Topolska – beatatopolska.pl
Beata Topolska jest trenerem języka angielskiego i specjalizuje się w zajęciach dla dorosłych z General oraz Business English. Na swoim blogu regularnie udowadnia, że naukę można bardzo łatwo połączyć z przyjemnością, stosując odpowiednie metody oraz narzędzia dostępne w internecie. Znajdują się tam przede wszystkim praktyczne porady dotyczące tego, jak skutecznie uczyć się języka angielskiego oraz jakich błędów unikać. Lektorzy i nauczyciele znajdą tam wskazówki na temat tego, jak doskonalić swój warsztat i jak prowadzić swoje zajęcia w efektywny i niebanalny sposób. Dodatkowo blog zawiera dział z opracowanymi materiałami autentycznymi, gotowymi do ściągnięcia i użycia podczas zajęć.