nowa evaOferowany przez wydawnictwo Vasco Electronics program „W karteczkach” obejmuje zestaw kompleksowych kursów nauki języków obcych. Ich szeroki zakres dydaktyczny zapewnia nabycie praktycznych umiejętności komunikacyjnych – mówienia, rozumienia, czytania, a nawet przy odrobinie chęci, także pisania.
Całość materiału graficzno-tekstowego poszczególnych kursów ujęta została w atrakcyjną postać edytorską, z zastosowaniem eleganckich materiałów poligraficznych.

W każdej wersji językowej projektu „W karteczkach”, rozwinięciem zasobu graficznego jest specjalny program „audio”, będący integralnym składnikiem kursu samodzielnego uczenia się.

„W karteczkach” to kompleksowy instrument samoedukacji, a nie tylko dodatek wspomagający naukę pojedynczych słówek.

Każdy kurs językowy z rodziny projektu „W karteczkach” obejmuje kilka tysięcy słówek – wraz z przykładowymi kontekstami. Wydawnictwo Vasco Electronics zapewnia, że poświęcając na naukę jedynie 20 minut dziennie, możliwe jest nauczenie się oferowaną metodą nawet do 1.000 słów w ciągu miesiąca! Jak to możliwe?

Proszę Państwa, wyobraźmy sobie pieska-potworka, który zaczyna szczekać i wciągać nas do zabawy ze sobą – zawsze w momencie, gdy pomyśleliśmy by zrobić właśnie coś innego, co zrobić w tej chwili potrzeba. Takie zjawisko nazywa się prokrastynacją. Jest to patologiczna tendencja do odkładania czynności na później. To ona podpowiada także jakże częstą wymówkę – „nie mam talentu do języków obcych, więc się ich nie uczę”.

Z prokrastynacją można walczyć. Wg uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego czynnikiem kluczowym tej walki jest bodziec-wyzwalacz, który włącza rutynę pozytywnego działania.

Twórcy projektu „W karteczkach” świadomie wdrożyli do swego produktu narzędzia, które pomogą nam potworka prokrastynacji odpędzać. W swoich kursach zawarli wszystkie elementy składające się na sukces ucznia – bodziec-wyzwalacz, rutynę pozytywnego działania, gotowość do nauki wszędzie i w każdej chwili, nagrodę za wysiłek oraz przekonanie, że każdy może szybko i skutecznie poznać język obcy.

Ewelina (Ev) Mylonaki – http://onaucejezykow.blogspot.com/
● Blog o nauce języków obcych – samouctwo, samodoskonalenie, motywacja i organizacja.
● Blog poliglotki, która dzieli się wiedzą z zakresu jak się uczyć by się nauczyć.

Porady i recenzje zawsze opierają się na analizie skuteczności nauki w aspekcie funkcjonowania mózgu – by nauka i nauczanie były przyjemne, efektywne i szybkie. A także zrozumiałe dlaczego i w jaki sposób opisywane zjawiska skutecznie działają.