konkursJako doświadczony nauczyciel języka niemieckiego jestem przekonana o skuteczności przyswajania słownictwa metodą fiszek. Wykonanie produktu jest estetyczne i posiada walory praktyczne: osoba ucząca się sama decyduje w jakim stopniu opanowała materiał odpowiednio segregując karteczki.

Właściwie dobrane słownictwo przygotowuje do swobodnego porozumiewania się w typowych sytuacjach życia codziennego. Warto wspomnieć, że każde słówko dodatkowo użyte jest w kontekście, zarówno z języku niemieckim, jak i polskim ,co ułatwia odnalezienie się w trudnych arkanach języka obcego.
Znaki graficzne (piktogramy) ułatwiają przyporządkowanie słownictwa do konkretnej kategorii.

W zestawie znajdziemy fiszki z 3000 tysiącami słówek i zwrotów do nauki oraz utrwalania wiedzy. Produkt skierowany jest dla osób posiadających solidne  podstawy gramatyczno -leksykalane chcących samodzielnie poszerzyć lub powtórzyć słownictwo. Dołączona do zestawu płyta z nagraniami słówek i zwrotów jest pomocna w opanowaniu prawidłowej wymowy. Fajnym rozwiązaniem dla osób, które uczą się również poza domem np. w tramwaju, samolocie, w parku itp. jest smycz z praktycznym etui na fiszki. Niewielki format oraz waga (610 g) pozwala na zabranie ze sobą  fiszek nawet w najdalszy zakątek świata.

Jedynym minusem jest gramatura papieru (około 85 g/m²) – papier jest zbyt cienki. Przy częstym używaniu dosyć szybko ulegnie uszkodzeniu.
Proponuję 110 g/m².Zwiększenie gramatury wpłynie na trwałość fiszek, a minimalnie podniesie wagę i rozmiar produktu.

MAGDALENA KOWALSKA

NAUCZYCIEL JĘZYKA NIEMIECKIEGO ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. MARII
DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH