Brak produktów w koszyku :(
Darmowa Dostawa od 90zł

Najczęściej zadawane pytania

Czy jest możliwość zwrotu zakupionego produktu?

Istnieje możliwość zwrotu zakupionego produktu do 14 dni od daty zakupu, jeśli nie jest on zniszczony i używany. Kurs może być odfoliowany.

Nie wiem jaki wybrać kurs, potrzebuję pomocy, chcę zadać pytanie – do kogo mogę się zgłosić?

W celu dobrania odpowiedniego poziomu kursu “W Karteczkach”  lub jakichkolwiek wątpliwości lub problemów zachęcamy do kontaktu z nami, telefonicznego: 12 345 19 99, bądź mailowego: sklep@wkarteczkach.pl

Czym różni się oznaczenie poziomu zaawansowania A1-C2 od KET-CPE?

Oznaczenie poziomu znajomości języka A1-C2 zgodne jest z wytycznymi Europejskiego System Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Oznaczenie KET-CPE stosowane jest przez University of Cambridge.

Jak uczyć się z płyty dołączonej do kursu?

Nagrań na załączonej płycie należy odsłuchać, najlepiej kilkakrotnie przed przystąpieniem do nauki powtarzając na głos angielską wersję słówek i zdań. Pozwoli to na utrwalenie prawidłowej wymowy ponieważ wszystkie nagrania prezentowane są przez native speakera. Dodatkowo jest to doskonały sposób na “podświadomą” naukę, gdyż na podstawie samych zdań przykładowych można utrwalić wiele słówek a poprzez Karteczki utrwalić, te które sprawiają trudność.

Jak uczyć się z kursu “W Karteczkach”?

W pudełku znajdują się 4 różnokolorowe przekładki, służące oznaczaniu stopnia opanowania materiału. Naukę rozpoczynamy od przełożenia około 100 karteczek przed czerwoną przekładkę. Przystępujemy do nauki dowolnych 20-25 słówek, jedno po drugim. Za każdym razem, kiedy nauczymy się jednego z nich, odkładamy je na bok i uczymy się następnego z wybranej grupy, aż do momentu, kiedy zapamiętamy wszystkie (z 25 wcześniej wybranych). Następnie przekładamy je przed przekładkę w kolorze pomarańczowym.

Podobnie postępujemy z “Angielskimi Karteczkami” w innych przekładkach, pamiętając, że przeglądamy je rzadziej niż te z przekładki czerwonej. Słówka z pozostałych przekładek sprawdzamy po około 60-100 szt., dzieląc je na te, które zapamiętaliśmy oraz te, których znaczenia nie pamiętamy. Pierwsze odkładamy przekładkę dalej (czyli z pomarańczowego do żółtego i z żółtego do zielonego), a drugich ponownie się uczymy i zostawiamy w tej samej przekładce.

Słówek z przekładki czerwonej radzimy uczyć się codziennie, po około 25 szt. Te z pola pomarańczowego należy sprawdzać i uczyć się raz na 3 dni, z żółtego raz na 8 dni a słówka z pola zielonego można przeglądać po około 4-6 tygodniach, lub uznać je za opanowane.

Zapraszamy także na naszego bloga

Czy jeżeli jest promocja na dany kurs np. -15% to czy cena, która widnieje przy kursie jest ceną obowiązującą czy rabat zostanie naliczony w kolejnych krokach zamówienia?

Jeżeli na stronie ogłoszona jest promocja, zawsze przy wybranym kursie objętym rabatem przedstawiona jest przekreślona cena, która obowiązywała do tej pory oraz nowa cena naliczona już po promocji. Jeżeli przy wybranym kursie widnieje tylko jedna cena to znaczy, że kurs ten nie jest objęty promocją. Rabat nigdy nie jest naliczany w kolejnych krokach składania zamówienia, klient od początku składania zamówienia może zapoznać się z obowiązującymi cenami.

Czy realizowane są przesyłki za granicę?

Przesyłki realizowane są na terenie Unii Europejskiej przez firmę UPS przy płatności przelewem, kartą lub poprzez DotPay – koszt: 29zł, przy płatności przy odbiorze – koszt: 59zł. Przesyłki poza Unią Europejską realizowane są przez Pocztex – koszt: 99zł.

Czy jest możliwość obejrzenia kursu “W Karteczkach” w biurze w Krzeszowicach?

Każdy kurs można obejrzeć w naszym biurze w Krzeszowicach przy ul. Krakowskiej 23, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:00. Jeżeli zastanawiasz się, który poziom będzie dla Ciebie odpowiedni, również służymy wówczas radą.

Czy jest możliwość odbioru osobistego?

Obiór osobisty możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:30 w naszym biurze w Krzeszowicach, ul. Krakowska 23. Płatność możliwa jedynie gotówką.

Otrzymałem/am przesyłkę, ale paczka jest zniszczona – co w tej sytuacji?

Jeśli kurier dostarczył zniszczoną przesyłkę, nie należy jej przyjmować. W takiej sytuacji należy spisać z kurierem protokół szkody i jeśli jest taka możliwość wykonać zdjęcie. Jeżeli już przyjęciu paczki i jej odpakowaniu okazało się, że kurs jest uszkodzony prosimy o kontakt mailowy (sklep@wkarteczkach.pl) lub telefoniczny (12 345 19 99).

Co wchodzi w skład pojedynczego kursu?

W skład pojedynczego kursu wchodzą:

 • w zależności od wybranego kursu od 700 do 1000 karteczek – na każdej karteczce znajduje się słówko oraz przykładowe zdanie obrazujące użycie tego słowa – na odwrocie tłumaczenie polskie; w zestawie znajdują się również dodatkowe karteczki in blanco – do samodzielnej rozbudowy zestawu,
 • 4 przekładki do segregowania słówek oraz smycz z etui, w którym można zabierać fiszki ze sobą i uczyć się w tramwaju lub autobusie,
 • mini płyta CD z wymową prezentowaną przez native speakera.

W zależności od rodzaju kursu dodatkowo:

 • wykaz kategorii tematycznych (wszystkie kursy ze słownictwem ogólnym na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym),
 • mini ściąga z gramatyki i form pisemnych (kursy Matura 1 i 2),
 • Grammar Card – gramatyka w pigułce (kurs FCE1).

Zamówiłem kurs – jaki jest czas realizacji zamówienia?

Jeśli zamówienie zostało złożone do godziny 14, po zaksięgowaniu środków na konto, dostawa jest już na drugi dzień. W przypadku zamówień składanych w piątek po godzinie 14 dostawa odbywa się w poniedziałek.

Złożyłem zamówienie w sobotę, jest poniedziałek i nie dostałem przesyłki.

Jeśli zamówienie zostało złożone w piątek wieczorem, w sobotę albo w niedzielę, zostanie ono zrealizowane w poniedziałek, po zaksięgowaniu wpłaty, a kurier pojawi się z przesyłką we wtorek.

Czy słówka w poszczególnych kursach powtarzają się?

Słówka w poszczególnych kursach nie powtarzają się.

W moim kursie znajdują się białe, niezadrukowane karteczki? Czy to znaczy, że mój kurs jest niekompletny?

W każdym kursie znajdują się karteczki in blanco, które służą do wykonywania swoich własnych fiszek ze słówkami.W zależności od rodzaju kursu i zakresu materiału znajduje się różna ilość karteczek in blanco. W kursach na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym znajduje się ok. 50 karteczek in blanco, w kursach specjalistycznych: Idiomy, Bussines, Medycyna, Prawo i Phrasal Verbs ilość karteczek in blanco może wahać się między 150-300, w zależności od objętości materiału zawartego w kursie.

Z jakiego materiału wykonane są karteczki?

Karteczki z kursów na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym, Matura 1 (Podstawowa), Matura2 (Rozszerzona), FCE1, FCE2 oraz Prepositions wykonane są z papieru o gramaturze 160, kursy specjalistyczne: Phrasal Verbs, Idiomy, Medycyna, Prawo oraz Business z papieru o gramaturze 200.

Do jakich kategorii tematycznych zostały zaliczone słówka z kursów Słownictwo dla Początkujących, Słownictwo dla Średnio Zaawansowanych oraz Słownictwo dla Zaawansowanych?

Słownictwo ogólne zawarte w kursach na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym zostały przyporządkowane do następujących kategorii:

 • praca i biznes – work and business
 • czas – time
 • dom i rodzina – home/house and family
 • człowiek, ciało i zmysły – human, body and senses
 • liczby, miary – numbers, measures
 • turystyka i podróże – tourism and travel
 • zachowania i uczucia – behaviours and feelings  
 • pieniądze i ekonomia – money and economics
 • edukacja i nauka – science and education
 • czas wolny – leisure time
 • kolory i kształty – colours and shapes
 • przyroda i środowisko – nature and environment
 • media i komunikacja – media and communications
 • kultura i sztuka – art and culture
 • sąd i prawo – court and law
 • zakupy, jedzenie – shopping, food
 • zdrowie – health
 • walka i wojsko – fight and military
 • wygląd i moda – appearance and fashion
 • polityka i państwo – politics and state
 • osobowość i nastrój – personality and mood
 • wyposażenie i rzeczy – furnishings and things
 • pogoda i temperatura – weather and temperatures
 • inne – others

Czy kupując zestaw można samodzielnie dobierać kursy i komponować je według własnych potrzeb?

Wybierając zestaw z oznaczoną informacją o możliwości samodzielnego dobrania kursów masz możliwość skompletowania 4 lub więcej (w zależności od wybranej opcji) pojedynczych pudełek z fiszkami. Dobierasz je według własnych potrzeb i uznania, np. Angielski w Karteczkach Zestaw dla Średnio Zaawansowanych cz. 1, 2 i 3 oraz Słownictwo Medycyna.

Czym różni się jeden kurs od zestawu kursów?

Pod pojęciem zestaw kursów kryje się więcej niż jeden kurs, np. zestaw 2 kursów, zestaw 3 kursów lub zestaw 4 dowolnych kursów. Na pojedynczy kurs składają się elementy wymienione w pytaniu 1. Jeśli promocja obowiązuje tylko na zestawy kursów, cena pojedynczego kursu nie jest objęta rabatem.

Jak pobrać elektroniczne kursy audio?

Po dokonaniu zakupu na naszej stronie lub w serwisie allegro, otrzymasz od nas kod do wykorzystania na stronie www.wkarteczkach.onway.pl/voucher.
Zalecamy pobranie plików audio przez tradycyjną przeglądarkę, a przed rozpoczęciem pobierania prosimy o upewnienie się, że łącze internetowe jest stabilne oraz, że urządzenie, na które chcemy pobrać plik (zalecamy tablet/komputer) posiada wystarczającą ilość pamięci.

Plik zostanie pobrany w formacie ZIP, który trzeba rozpakować za pomocą jednego z darmowych i ogólnodostępnych narzędzi (np. BandZip, WinZip lub WinRAR).

W razie niepowodzenia prosimy o kontakt telefoniczny 12 345 19 99 lub mailowy: sklep@wkarteczkach.pl.