Jak skutecznie uczyć się angielskiego

Z czym masz problem? Gramatyka, słówka, przyimki, czasowniki, idiomy czy phrasal verbs? Nie Poddawaj się. Zawsze jak stwierdzisz, że nie masz do tego wszystkiego głowy to pomyśl ile problemów ma Anglik, Niemiec czy Chińczyk z nauką polskiego – to chyba pocieszająca myśl? Same: ś,ć,ź,ę,ą nie wspominając o ortografii, gramatyce, odmianie przez osoby, dopełnieniach, celownikach, przydawkach i innych ciekawych labiryntach naszego języka. Masz o połowę mniej kłopotu, wierzymy, że z nami ogarniesz!

Tekst, którego nie rozumiem…

Zdarza się, że czytasz po angielsku i nic nie rozumiesz? Co wtedy robisz? Zaczynasz gwałtownie podkreślać słówka i załamujesz ręce, myśląc sobie, że to jest zbyt trudne i że oblejesz kartkówkę ze słówek, którą masz za 2 dni? Spokojnie nie oblejesz!

Nasze pomysły na naukę są przede wszystkim uniwersalne, proste i skuteczne.

Keep calm! To proste…

Wystarczy, że potniesz kartonik na małe karteczki napiszesz słówko po angielsku, a na drugiej stronie po sprawdzeniu tłumaczenia napiszesz sobie po polsku jego znaczenie! Done! Proste.

Zrobiłeś? Świetnie!

Ile wyszło tych kartoników? 20? 30? czy 60?

Nie ważne ile! Ważne, że już 30% z nich pamiętasz 😀 well done! 70% wciąż przed Tobą!

I co teraz?

Nic trudnego! Zrób sobie herbatę, usiądź w fotelu weź swoje pierwsze fiszki do nauki języka angielskiego do rąk i przekładaj jedną po drugiej. Najlepiej Polską stroną! I powtarzaj je po angielsku! Te które bez trudu pamiętasz odłóż na kupkę – te już umiesz 🙂 Brawo!

Jeśli przebrnąłeś przez wszystkie fiszki, weź tekst ponownie i przeczytaj go tym razem ze zrozumieniem. 🙂

I jak?

Z pewnością zdasz! Trzymamy kciuki!